Úvod PORADNA Vše pro pohodlí cyklisty CRAFT funkční systém oblékání

CRAFT funkční systém oblékání

Značka Craft je synonymem pro funkční ergonomické oblečení a průkopník konceptu oblékání ve 3 na sebe navazujících funkčních vrstvách. Tato švédská firma přišla s funkčním prádlem už v roce 1977, kdy ho vyvinula na základě mnohaletého výzkumu pro armádu (zadáním bylo vytvořit vhodný oděv, který by dokonale chránil piloty královského letectva před mrazem, pokud byli nuceni se katapultovat z kokpitu své stíhačky). V současnosti je oblečení Craft jasnou volbou profesionálních i rekreačních sportovců nejen v České republice, ale i ve světě. 

Na cestě za špičkovými inovacemi neexistují žádné zkratky. Každá fáze vývoje má své pevně dané místo a nelze ji přeskočit. Proto při vývoji funkčního oblečení CRAFT využívá podněty od elitních sportovců a zároveň úzce spolupracuje s nejlepšími dodavateli materiálů a výrobních technologií. Využít tak můžete speciálních technologie sportovního oblečení Craft využívající ventilační panely a odlehčené materiály s nízkou hustotou pleteniny v zónách vytváření potu v podpaží a na zádech. Značka Craft neustále přichází na trh s technologickými novinkami, od Craftu si tak můžete pořídit nejen oblečení na všechny outdoorové i indoorové aktivity, ale i běžecké boty.

Craft dámská kolekce funkčního oblečení podzim/zima 2018 

Princip CRAFT – Systém oblékání 1–2–3

 

VRSTVA 1 / ZÁKLADNÍ VRSTVA

První vrstva je základ. Efektivně odvádí pot od kůže na vnější stranu, odkud je buď odpařován do okolí, nebo předáván do další vrstvy.  

VRSTVA 2 / IZOLAČNÍ VRSTVA

Druhá vrstva zajišťuje tepelnou izolaci těla v chladných podmínkách a zároveň transportuje pot do další vrstvy, případně do okolního prostředí. Pokud není nutné tělo tepelně izolovat, vynechává se.

VRSTVA 3 / OCHRANNÁ VRSTVA

Vnější vrstva je ochranným štítem proti přírodním živlům. Jsou na ni kladeny nejvyšší nároky, protože chrání před deštěm, větrem i chladem. Zároveň zajišťuje odvod potu a přebytečného tepla ze spodních vrstev. Podle okolních podmínek je i tato vrstva volitelná.

Craft pánská kolekce funkčního prádla podzim/zima 2018 

Péče a údržba

Funkční oblečení vyrobené ze syntetických materiálů je na světě jen několik desetiletí. Nevěřte proto zaručeným “babským” radám, ale řiďte se následujícími postupy. Především důsledně dodržujete způsob ošetřování dle symbolů uvedených na etiketě výrobku. Funkční oblečení ze syntetických materiálů má sníženou odolnost proti zatrhávání - proto buďte opatrní při používání batohů, suchých zipů, bezpečnostních pásů, šperků a podobně.  Oděvy také ochraňujte před zbytečným vystavováním UV záření. Při nákupu dbejte na výběr správné velikosti, volbou nesprávné (příliš malé) velikosti nebo nešetrným oblékáním byste mohli narušit ploché švy, zvláště u kalhot. 

Praní

Výrobky perte na maximální teplotu uvedenou na štítku. Kvůli pocení totiž v oblečení zůstávají odpadní látky vyloučené tělem, což je dokonalá živná půda pro různé mikroorganismy a bakterie. Výzkumy ukazují, že praní již na 30 °C nedokáže oděvy zbavit všech organických nečistot. Používejte tekutý prací prostředek, raději perte častěji a dávkujte ho méně. Perte také bez aviváže a impregnačních pracích prostředků. Obě varianty by měly za následek omezení funkčnosti oblečení. Dávejte do pračky dávky stejně barevného oblečení a zapněte všechny zipy a druky. 

Sušení

Sušení v sušičce nedoporučujeme nebo rovnou vylučujeme jedním ze symbolů na etiketě funkčního sportovního oblečení. Nechte ho ideálně proschnout při pokojové teplotě. 

Žehlení

Patříte-li mezi náruživé žehličky/žehliče, tak u funkčního oblečení opatrně! Pokud žehlení přímo nevylučují symboly, žehlete pouze na jemný stupeň (bez páry). Nedoporučujeme přímý styk žehličky s funkčním oblečením, vždy žehlete přes kus látky, jako je například utěrka nebo ručník. Ovšem, pokud bylo vaše oblečení ošetřeno z výroby pomocí DWR technologie, naopak tuto trvalou impregnaci znovu aktivujte přežehlením (opět přes kus vhodné látky).   

Kolekce funkčního prádla CRAFT

 

 

Značka CRAFT přináší pro každou sezónu novou kolekci funkčního oblečení zohledňujícího nejnovější technologické a výrobní postupy. Pro aktuální sezónu podzim a zima 2018/2019 vyvinul Craft kolekci FUSEKNIT, ve které se využívá speciální způsob pletení tkanin, které přináší tyto výhody:

- díky plynulému střídání různých druhů vazby a materiálů dosaženo ještě lepších funkčních vlastností než dříve

- bezešvé přechody mezi jednotlivými strukturami pleteniny umožňují, aby byl materiál měkčí a poddajnější

- vyšší elasticita materiálu umožňující maximální volnost pohybu

- při výrobě vzniká minimum nevyužitého zbytkového materiálu, proto je šetrná k životnímu prostředí

Kolekce CRAFT Fuseknit podzim/zima 2018

 


Doporučené produkty

pánský dres CRAFT velo 2.0

pánský dres CRAFT velo 2.0 Skladem (2 ks) 1 690 Kč Detail

<< zpět do poradny

Chcete se dozvědět více?

Cyklistické tretry – jaké vybrat?

Cyklistické tretry – jaké vybrat?

Rádi jezdíte kole a chtěli byste jízdu více zefektivnit ? Pořiďte si cyklistické tretry!  Speciální sportovní boty zajišťují maximální přenos... celý článek

Být vidět na kole Vám může zachránit život aneb Jak správně vybrat světlo na kolo!

Být vidět na kole Vám může zachránit život aneb Jak správně vybrat světlo na kolo!

Jezdíte na kole za snížených světelných podmínek , brzy ráno nebo pozdě večer? Dojíždíte na kole do práce či do školy po silnici s velkým... celý článek

S kolem do vlaku po České republice

S kolem do vlaku po České republice

Nadšeným a vášnivým cyklistům brzy přestane stačit objevování nejbližšího okolí jejich bydliště. A v ten moment se nabízí několik možností, jak... celý článek

Kategorie

Firma Vojtěch Kulhánek s.r.o. se stala jednou z prvních autorizovaných SHIMANO SERVICE CENTER v ČESKÉ REPUBLICE.

Jaké benefity Vám naše SHIMANO SERVICE CENTER přináší:

  • profesionální servis
  • vyškolení servisní technici a prodejní personál
  • technické a odborné poradenství
  • široký sortiment originálních produktů a náhradních dílů značky Shimano
  • možnost využívání nejnovějších technologií a inovací Shimano
PŘEJÍT NA PRODUKTY SHIMANO

Aktuality

22.03.2024 - NASTAL ČAS NAUČIT VAŠE DĚTI JEZDIT NA KOLE? 

NASTAL ČAS NAUČIT VAŠE DĚTI JEZDIT NA KOLE? 

Detail aktuality

15.03.2024 - ŠLÁPNĚTE DO SEZÓNY V NOVÉM OBUTÍ!

ŠLÁPNĚTE DO SEZÓNY V NOVÉM OBUTÍ!

Detail aktuality

08.03.2024 - ELEKTROKOLA LEVNĚJI!

ELEKTROKOLA LEVNĚJI!

Detail aktuality

29.02.2024 - NAKUPUJTE VÝHODNĚJI!

NAKUPUJTE VÝHODNĚJI!

Detail aktuality
Všechny aktuality

Anketa

Pohodlný nákup

U nás můžete platit online...

Visa Mastercard Diners Club American Express JCB Maestro
Youtube
Proč nakupovat u nás