CRAFT funkční systém oblékání | Poradna | VšeProKolo.cz

Úvod PORADNA Vše pro pohodlí cyklisty CRAFT funkční systém oblékání

CRAFT funkční systém oblékání

Ergonomie a design

Dvě důležitá slova pro značku Craft. Jak sami uvádějí, jejich snahou je porozumět nejenom vrcholovým sportovcům, ale i hobíkům. Studují jejich pohybové vzorce, pro každou část těla měří objem vyprodukovaného potu a teple. Mají velmi hluboké znalosti toho, jak tělo pracuje během intenzivních sportovních výkonů, i když dobře vědí, že nic není věčné. Techniky běhu, jízdy na kole, lyžování, to vše se postupně vyvíjí a mění. Stejně rychle se mění požadavky sportovců na ergonomii a funkci oblečení. Díky tomu se firma intenzivně věnuje vývoji špičkového sportovního oblečení, takového oblečení, kde funkčnost a moderní vzhled tvoří jeden celek.

Každý sport má jiné nároky a firma si to při navrhování a výrobě oblečení velmi dobře uvědomuje. Například víte, že klíčem k úspěšnému návrhu dresu pro cyklistu je porozumění poměru mezi rameny a boky, stejně jako poměru mezi zády a hrudníkem?

Kompresní materiály v poslední době velmi pokročily ve svém vývoji a Craft je dlouhodobě jedním z tahounů tohoto vývoje, jejich látky kombinují Meryl a Lycru a tak dosahují jiného stupně komprese v každém místě oblečení – přesně tak, jak je třeba. Díky tomu výrobky pomáhají stabilizovat klouby při pohybu, snižují otřesy a usnadňují stah svalu, takže šetří energii a zvyšují výkonnost sportovce.

Design

Sportovní střih, správně umístěné ventilační panely, švy a optimální použité látky spolu vytvářejí kromě přitažlivého vzhledu i efektivní celek. Vhodně zvolené barvy a vzory produktů přispívají k duševní pohodě sportovce, která je během výkonu neméně důležitá. Design, střih a použité materiály vytvářejí perfektní harmonický celek, který Vás připraví na náročné chvíle sportovního výkonu.

Bodymapping

Základem pro vytváření optimálního mikroklimatu na těle sportovce je správné mapování potících zón. Pokud víme, kde se sportovec potí nejvíce, můžeme usměrnit tok vzduchu skrz oděv přímo do těchto míst a zajistit tak, že se tělo nebude přehřívat.

Ve spolupráci s německou sportovní univerzitou v Kolíně nad Rýnem Craft sestavil podrobné testy mapující krevní tok a místa, která se při sportu zahřívají. Řešením pro tyto potící zóny (například v podpaží a na zádech) se pak stávají ventilační panely a odlehčené materiály s nízkou hustotou pleteniny.

Systém oblékání

Zaměření na výkonnost již od roku 1977 – Craft je aktivně zapojen do výzkumu a vývoje systému pro zlepšení ventilace a odvodu vlhkosti z různých druhů látek, díky tomu vznikl tzv. „princip Craft“ – systém, který poskytuje funkční tréninkové i závodní oblečení, takové, které zajišťuje nejlepší možné mikroklima (teplotní a vlhkostní podmínky nejblíže kůži) pro optimální výkon.

Intenzivní trénink vede k produkci významného množství potu. Tak to má být, jen takhle poznáte, že posunujete své hranice. Pokud však nepoužíváte funkční oblečení, pot zůstává na kůži a blokuje póry, což způsobuje nárůst tělesné teploty. Nakonec se oblečení stane promáčenou, studenou a těžkou slupkou, neúprosně snižující Vaši výkonnost. Nicméně, pokud sportujete ve funkčním oblečení, kůže zůstává prakticky suchá a bude si udržovat ideální "pracovní" teplotu. Funkční oblečení Craft se skládá až ze tří vrstev, kde každá vrstva tvoří samostatný článek řetězu.

1. vrstva

Základní vrstva, která účinně odvádí vlhkost z pokožky a shromažďuje ji na svém vnějším povrchu. Zde se vlhkost buď odpaří nebo projde do další vrstvy oblečení. Pro zajištění správné funkce první vrstvy je nutné, aby byla nošena přímo na těle, pod ostatními vrstvami, bez ohledu na počasí.

2. vrstva

Druhá vrstva se stará o tepelnou izolaci, "hřeje" a odvádí vlhkost z první vrstvy ven. Craft vyrábí širokou škálu oblečení druhé vrstvy v různých stylech a střizích, které respektují nároky různých sportů. V momentě kdy teplota klesá dolů, druhá vrstva zachycuje cenné tělesné teplo, aniž by omezovala Vaši svobodu pohybu.

3. vrstva

Třetí vrstva je ještě více o porozumění nárokům daného sportu než předešlé dvě. Třetí, nejsvrchnější vrstva tvoří štít proti nepřízni počasí a poskytuje pohodlí bez ohledu na okolní podmínky. Třetí vrstva chrání proti dešti a větru, zatímco účinně odvádí vlhkost z vnitřních vrstev. Studiem toho, jak se pohybují a potí cyklisté, lyžaři a běžci jsme dospěli k vědomostem, které nám umožňují navrhnout tuto svrchní vrstvu s optimálním střihem a funkcí právě pro tyto sporty.

Různé oblečení pro různé výkony

Craft má tři kolekce, podle výkonnosti sportovce – Elite, Performance a Active.

Elite

Nejvyspělejší kolekce navržená pro vrcholové sportovce, důraz na detail, naprosto dokonalý střih, nízká váha, bezkonkurenční aerodynamika a maximální odvod vlhkosti. Tato kolekce je určena pro ty, kteří míří pouze na první příčku, pro ty, kteří se nespokojí s kompromisy.

Performance

Excelentní, promyšleně navržená kolekce, vyrobená z pružných polyesterových látek se zvýšeným transportem vlhkosti. Určeno pro výkonnostní tréninky, sportovce, kteří žijí sportem a trénují několikrát týdně.

Active

Pohodlné tréninkové oblečení, dobrá kvalita a efektivní odvod vlhkosti. Kolekce, která nabízí výborný poměr cena/užitná hodnota. Určeno pro: sportovce, kteří lyžují, běhají nebo jezdí na kole spíše pro radost, než pro dosažené časy.

Cyklistické vložky

Řezány pomocí přelomové technologie Lasercut Tech® - díky tomu se může odstranit přebytečné množství pěny přesně tam, kde je třeba.

Zvýšené proudění vzduch skrz vložku

Infinite comfort

 

Cyklistická vložka Infinite Comfort nabízí funkčnost a komfort požadovaný pro elitní výkony. Je charakteristická výrazným přechodem mezi silnější sedací částí a měkčí okrajovou oblastí. Má pěnu s uzavřenými vzduchovými bublinami, která sleduje anatomii těla v pohybu a zajišťuje tak optimální pohodlí.

Foam Cutting Technology Patentovaná Foam Cutting Technology (F.C.T.) je nejnovější technologie laserového řezání. Při výrobě dochází ke vzniku tuhých a neohebných přechodů mezi dvěmi odlišnými oblastmi. Použitím technologie F.C.T. dochází k odstranění tohoto přebytečného materiálu, čímž se dosahuje optimálního výkonu a pohodlí.

Bio-keramický svrchní materiál pro optimální termoregulaci U vložky je jako svrchní materiál použit nový bio-keramický materiál, který je vyroben z jílovitých minerálů, které umožňují dosáhnout perfektní termoregulace. Bio-keramický materiál pomáhá snížit teplotu vnitřní strany povrchu, což přináší chladivý efekt během jízd v teplých podmínkách. Mimo to materiál poskytuje také vynikající izolační vlastnosti během chladnějších dnů.

Vysoká hustota pěny Třetí důležitá technologie je prezentována vnitřní pěnou ve středové části. Jedná se o pěnu s vysokou hustotou (120 kg) a s uzavřenými vzduchovými bublinami, která má tyto výhody. 1) Uchovává si svoji hustotu, čímž poskytuje potřebnou podporu. 2) Umožňuje větší proudění vzduchu, než ostatní polyuretanové pěny s otevřenými bublinami, což vede ke zvýšení ventilace.

Elastické meshové panely pro přirozené proudění krve Vložka Infinite Comfort je charakteristická také novou převratnou technologií E.M.I. (Elastic Mesh Insert), která umožňuje mužským genitáliím zůstat v přirozenější pozici bez tlaku na stydkou kost. Toto prospívá přirozenému proudění krve a tím pádem i lepší termoregulaci a snížení pocitu únavy.

Infinite Comfort je dostupná ve třech velikostech XS/S, M/L a XL/XXL s rozdílnými hustotami, což znamená, že každý jezdec nalezne tu svou. Hlavní rozměr vložky je stejný pro všechny velikosti, ale konstrukce pěny má 3 rozdílné hustoty.

Tloušťka pěny:

14 mm - sedací část

8 mm - střed

4 mm – okraje

Performance

Oproti původní verzi mají vylepšený systém tvarování, vyšší hustotu a Eva Anti-shock System pro tlumení vibrací. Navíc je zvýšena přesnost řezu technologie Lasercut Tech®, takže v kritických partiích je vložka komfortnější. Vložka Performance je třívrstvá, bezešvá, anatomicky tvarovaná, antibakteriální, vyrobená z materiálů a pěn nejvyšší kvality s Oeko-Tex® certifikátem.

První vrstva

První vrstva je vyrobena z potisknuté elastické textílie, skrz kterou můžeme vidět, co je vespod. Je to jakási mapa této technologie.

Druhá vrstva

Druhá vrstva je vyrobena ze speciální pěny s vysokou hustotou a výbornými parametry tlumení a prodyšnosti, které je dosaženo díky technologii uzavřených bublin vzduchu. Tato vrstva je řezána laserem pro co nejpřesnější tvar, čímž je dosaženo optimálního komfortu.

Třetí vrstva

EVA Anti-shock System tlumí jak velké rázy, tak i drobné vibrace v horizontálním a vertikálním směru. Tato vrstva je 3mm silná, perforovaná 2mm otvory pro zlepšení ventilace. EVA pěna je pokryta elastickou textílií, která snižuje tření a chrání Anti-shock System během používání a praní. Eva Anti-shock System je umístěn v sedací části vložky.

Tloušťka pěny:

10 mm - sedací část

6 - 8 mm - střed

4 mm - okraje

Hustota pěny: 100 kg

Active

Vložka Active je navržena tak, aby seděla všem typům jezdců a tak, aby každou vyjížďku přetvořila v komfortní zážitek. Pro sezónu 2012 byla vložka vylepšena jak po anatomické stránce, tak také hydrofilní úpravou, která zvyšuje schopnost transportu vlhkosti díky technologii dutých vláken. Vložka Active je bezešvá, laserem řezaná, antibakteriální, anatomicky tvarovaná, vyrobená z materiálů a pěn nejvyšší kvality certifikovaných Oeko-Tex®. Vložka poskytuje ideální tlumení při jízdě na kole díky vhodně navržené sedací části a elastickým materiálům.

Tloušťka pěny:

10 mm - sedací část

4 mm - střed

2,5 mm - okraje

Hustota pěny: 80 kg

Cool Bike Boxer

Jedná se o vložku s 6 mm silnou středovou částí a 1,5 mm silnou vnější částí pro zvýšení komfortu. Bezešvá, antibakteriální, anatomicky tvarovaná vložka, která se pohybuje společně s Vaším tělem a je odolná vůči vodě, mořské vodě a kyselému potu.

 Tloušťka pěny:

6 mm - střed

1,5 mm - okraje

Hustota pěny: 70 kg

 

MATERIÁLY

Coldblack

Technologie COLDBLACK® se uplatňuje u vybraných cyklistických kalhot CRAFT. Odráží sluneční paprsky, čímž významně snižuje absorpci tepelného infračerveného záření a posiluje tak ochrannou funkci oděvu proti škodlivému ultrafialovému záření. Kromě toho snížená absorpce záření má za následek menší pocení cyklisty, čímž mu tak vytváří podmínky pro dosažení optimálního výkonu.

CoolMax Extreme Hexachannel

CoolMax Extreme Hexachannel je speciální pletenina, pletená z šestikanálkového vlákna určená pro vrcholové sportovce. Vlákno tohoto profilu dokáže pojmout více vlhkosti a díky svému většímu povrchu ji dokáže i efektivněji odpařit a tím udržovat tělo v optimální teplotě. Kanálky na povrchu vlákna dokáží vlhkost díky tzv. "kapilárnímu efektu (vzlínání)" absorbovat, vlhkost vytvoří v kanálku vypouklý tvar (kapilární elevace) a výrazně tak eliminuje styčnou plochu vlhkosti s pokožkou. Pokožky se dotýká prakticky jen samotné vlákno a pletenina nestudí. Oproti tomu bavlna nasaje vodu do svého objemu a ta se potom dotýká těla po celou dobu. Podobně i klasické duté vlákno s kruhovým průřezem - zde není voda absorbována do objemu vlákna, ale drží se na povrchu, pocit studené tkaniny ale zůstává.

Flex

Legendární a osvědčený Flex fleece, vyrobený z polyesteru, poskytuje vynikající izolaci a odvod vlhkosti. Je částečně větruodolný a mechanicky strečový. Gramáž: 200 g/m2.

Lightweight Flex

Odlehčený, příjemný a elastický fleece se výborně přizpůsobuje pohybům těla ve všech směrech. Česaná vnitřní strana zvyšuje parametry odvodu vlhkosti, poskytuje potřebnou tepelnou izolaci a současně zajišťuje vysokou prodyšnost materiálu. Gramáž: 190 g/m2.

Shift

Jemně česaný fleece se strukturou vzduchových kanálků poskytuje optimální mikroklima. Díky kapilárnímu jevu zajišťuje skvělý transport vlhkosti. Gramáž: 190 g/m2.

Thermolite

Thermolite je syntetické duté vlákno vyráběné společností Advansa. Vyznačuje se nízkou hmotností, vysokou životností a výbornými izolačními účinky. Thermolite byl vyvinut firmou DuPont a jako inspirace tehdy sloužila srst ledního medvěda, jejíž chlupy jsou vlastně také dutá vlákna obsahující tisíce uzavřených dutin se vzduchem. Thermolite má ve srovnání s bavlnou o 50% vyšší schopnost odpařit vlhkost, oblečení z vláken Thermolite tak schne podstatně rychleji.

Thermo Cool

Thermo°CoolTM je název pro funkční syntetické vlákno vyvinuté firmou Advansa. Jedná se o směs dutých vláken opletených vlákny s kanálkovým povrchem. Duté vlákno má schopnost izolovat a udržovat teplotu, zatímco kanálkové vlákno dokáže rychle nasát vlhkost a účinně ji odpařit. Tato kombinace vláken umožňuje oblečení dosáhnout tepelného komfortu při aktivitách jak s nízkou tak i vysokou intenzitou pohybu.

Vysoká aktivita: ochlazování odpařením vlhkosti

Při sportovní aktivitě s vysokou intenzitou jako je běh, cyklistika, běžky je důležité maximální odpařování vlhkosti. Pokud materiál vlhkost zadržuje, při přestávkách nás potom bude studit. Thermo°CoolTM dosahuje rychlejšího odpaření vlhkosti než ostatní směsi vláken. Kanálkové vlákno je navrženo tak, aby mělo maximální povrch pro maximální odpařování vlhkosti, kanálky také fungují jako kapiláry a velmi rychle tak transportují vlhkost podél celého vlákna a tím odpařování ještě urychlují.

Nízká aktivita: udržování teploty

Pokud provozujeme sport s nízkou aktivitou (turistika) nebo děláme delší přestávky (běžky), je důležité, aby si oblečení uchovávalo teplotu a nenechalo sportovce "vychladnout". Duté vlákno funguje jako výborná tepelná izolace, vzduchová dutina udržuje teplotu a zabraňuje tak chládnutí při přestávce. Stále si ale zachovává schopnost odvodu přebytečného tepla v případě teplého počasí.

Dle provedených testů má Thermo°CoolTM o 48% lepší schopnost nasáknout a transportovat vlhkost než běžně používaná syntetická vlákna (PES, PA, PP) a o 53% lepší schopnost vlhkost odpařit.

VentAir

Systém materiálů VentAirTM representuje poslední generaci vyspělých tkanin, nabízí výbornou odolnost proti větru a vodě v kombinaci s prodyšností a transportem vlhkosti. Skládá se ze tří druhů látek (VentAir, VentAir Wind a VentAir Pro), každá s jinými vlastnostmi pro jiné použití.

VentAir® je tkanina, která poskytuje výbornou ochranu proti děšti, odvětrání a pohodlí pro širokou škálu sportů. Je to volba všech zapálených atletů.

Vodní sloupec: > 8000 mmProdyšnost: > 8000 g/m2/24 hod.

VentAir® Pro poskytuje maximální ochranu proti dešti, odvětrání a komfort za všech rozmarů počasí. Nejlepší volba pro ty nejtvrdší výzvy.

Vodní sloupec: > 15000 mmProdyšnost: > 15000 g/m2/24 hod.

VentAir® Wind je materiál, který Vám zajistí výbornou ochranu a odvětrání za větrného počasí.

Odolnost vůči větru: < 35 mm/sProdyšnost: > 8000 g/m2/24 hod.

Testovací metody odpovídají normám JIS L1099 B1 (prodyšnost), JIS L1092 B (vodní sloupec), ISO 9237 (odolnost vůči větru).

Windstopper®

Windstopper® je materiál, který Vám umožní dostat ze sebe to nejlepší. Poskytuje ochranu proti větru, tepelnou izolaci a maximální prodyšnost při různých aktivitách a za různého počasí. Můžete se soustředit na svůj sport bez obav z prochladnutí, propocení nebo přehřátí organismu.

Dokonalá ochrana proti větru

Windstopper® je dokonale větruvzdorný materiál, chrání proti ztrátě tělesného tepla. Tělo tedy může soustředit veškerou energii na samotný výkon a neztrácí ji při svém zahřívání. Můžete tak zůstat venku při své oblíbené aktivitě déle i za chladného a větrného počasí.

Maximální ventilace

Odpařování potu je pro tělo nejpřirozenější způsob regulace teploty, nevyžaduje energii navíc. Membrána Windstopper® umožňuje rychlé odpařování potu skrz miliardy mikropórů i při vysoké zátěži a podílí se tak na udržování komfortních tepelných podmínek.

Kolekce funkčního prádla CRAFT

<< zpět do poradny

Chcete se dozvědět více?

Cyklistické tretry – jaké vybrat?

Cyklistické tretry – jaké vybrat?

Rádi jezdíte kole a chtěli byste jízdu více zefektivnit ? Pořiďte si cyklistické tretry!  Speciální sportovní boty zajišťují maximální přenos... celý článek

Být vidět na kole Vám může zachránit život!

Být vidět na kole Vám může zachránit život!

Jezdíte na kole za snížených světelných podmínek , brzy ráno nebo pozdě večer? Dojíždíte na kole do práce či do školy po silnici s velkým... celý článek

S kolem do vlaku po České republice

S kolem do vlaku po České republice

Nadšeným a vášnivým cyklistům brzy přestane stačit objevování nejbližšího okolí jejich bydliště. A v ten moment se nabízí několik možností, jak... celý článek

Kategorie

Firma Vojtěch Kulhánek s.r.o. se stala jednou z prvních autorizovaných SHIMANO SERVICE CENTER v ČESKÉ REPUBLICE.

Jaké benefity Vám naše SHIMANO SERVICE CENTER přináší:

  • profesionální servis
  • vyškolení servisní technici a prodejní personál
  • technické a odborné poradenství
  • široký sortiment originálních produktů a náhradních dílů značky Shimano
  • možnost využívání nejnovějších technologií a inovací Shimano
PŘEJÍT NA PRODUKTY SHIMANO

Aktuality

20.09.2018 - Elektrokola CRUSSIS 2019

Elektrokola CRUSSIS 2019

Horská a krosová elektrokola CRUSSIS 2019 právě v prodeji!

Detail aktuality

08.08.2018 - Koloběžky CRUSSIS

Koloběžky CRUSSIS

Nové modely koloběžek značky CRUSSIS pro mládež a dospělé

Detail aktuality

02.07.2018 - VÝPRODEJ JÍZDNÍCH KOL ZNAČKY MERIDA

VÝPRODEJ JÍZDNÍCH KOL ZNAČKY MERIDA

Vyprodáváme modely 2018, vyberte si nové kolo!

Detail aktuality

27.06.2018 - SOUTĚŽ s CESTUJNAKOLE.cz

SOUTĚŽ s CESTUJNAKOLE.cz

Soutěž ve spolupráci s CESTUJNAKOLE.cz už zná své výherce!

Detail aktuality
Všechny aktuality

Anketa

Pohodlný nákup

U nás můžete platit online...

Visa Mastercard Diners Club American Express JCB Maestro
Youtube

Hodnocení obchodu Všeprokolo.cz na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás