Úvod Helma UVEX REACT MIPS

Helma UVEX REACT MIPS

Cena vč. DPH
Dostupnost pro osobní odběr
Tento produkt momentálně není skladem a je neprodejný
UVEX

Helma UVEX react MIPS black mat
Art.Nr.: S410712061
Cyklistická helma React miluje drsný terén....helma pro ambiciózní jezdce, s ochranou mozku MIPS
Zaměřit se na nejlepší ochranu...
Pohodový multitalent s vysokým ochranným faktorem pro ambiciózní horské cyklisty a všechny, kteří chtějí začít.
Cool design, perfektní padnutí, špičková funkčnost a vynikající ochrana na nerovném terénu – to je to, co uvex react MIPS nabízí.
Perfektní řešení pro vás, ať už začínáte jako cyklista na horském kole nebo jste již na pokročilé úrovni a chcete si zajistit správnou ochranu.
Na tento všestranný talent se můžete spolehnout, ať už jezdíte kdekoli....

Extrémně pohodlná, se skvělou ventilací a odolným povrchem.
Vykrojené boky a snížená zadní část dokonale padnou k oversize bikovým brýlím.
Helma je výškově nastavitelná díky technologii Lateral height adjustment.



Lepší bezpečnost. Snížené riziko zranění. Dodatečná ochrana – zejména před šikmým nárazem na hlavu.
To nabízí přilby Uvex s bezpečnostním systémem MIPS®.
V případě nárazu MIPS účinně snižuje množství rotační síly přenesené do mozku jezdce, aby poskytla další ochranu.

MIPS (Multi-Directional Impact Protection System) - Obsahuje vložku MIPS, která pomáhá chránit hlavu při rotačním pádu.
Většina cyklistických přileb byla dosud konstruována a testována pro nárazy z jednoho jediného směru, a to vertikálně. Statistiky však ukazují, že většina nejběžnějších poranění hlavy vzniká při různých úhlech dopadu, s čímž ale většina přileb příliš nepočítá. Zavedené konvence mění patent MIPS (Multi-directional Impact Protection System).
Do vnitřku přllby je instalována tenká, na míru vyrobená, plastová vložka, která se vůči přilbě pohybuje. Pohybuje se tak i vůči hlavě, a to je nejzásadnější.
Konstrukce přilby počítá s anatomií lebky a doplňuje přirozené ochranné prostředky těla. Mozek je v lebce obklopen mozkomíšním mokem, který v případě pádu náraz do jisté míry umí pohltit a mozek ochránit. Podle výsledků výzkumu pří úhlu dopadu 45 stupňů dojde u přileb se systémem MIPS k redukci působících sil na hlavu o 40 procent.
Přilbu s tímto revolučním systémem ochrany hlavy poznáte podle malého žlutého loga umístěného na přilbě.





Použitá technologie ochrany tzv. double In-mould- technologie přímého vstřikování EPS do skořepiny.
Obě části jsou pevně spojeny a případný náraz se rozloží na celou plochu helmy.
Helmy Uvex mají slisovanou vnější skořepinu a vnitřní vrstvu z materiálu EPS.Vnější vrstva je odolná proti nárazu, vnitřní jej pak tlumí.Tato složená konstrukce umožňuje dokonalé zabudování větracích otvorů a vzduchových kanálů a dosáhnout tak maximálního komfort při jízdě.



Více stability. Bezproblémová ochrana. Nízká hmotnost — v jedné jediné slinuté skořepině.
To nabízejí přilby uvex s technologií double-inmould.
Neoddělitelné spojení mezi vnitřní vrstvou EPS tlumící nárazy a dvěma vnějšími polykarbonátovými vrstvami nabízí vysokou ochranu proti nárazu a sníženou hmotnost.
Odolná technologie.
Nedojde tak při pádu k roztříštění přilby na malé kusy.

eps - ochranný materiál obsahuje mikroskopické vzduchové komory, které účinně absorbují sílu nárazu při pádu

Systém regulace vnitřního obvodu pod označením UVEX 3D Anatomic IAS
IAS - Anatomic - umožňuje nastavit jak šířku, tak výšku upínacího mechanismu.
Okamžitě lze helmu nastavit s milimetrovou přesností tak, aby Vám seděla pohodlně na hlavě.



Upínací mechanismus Monomatic umístěný pod bradou má několik poloh a lze jej bez problémů regulovat jednou rukou během jízdy.
Stačí stisknout jedno tlačítko.



Hlavní rysy:
Větší bezpečnost a vyšší schopnost tlumení při šikmých nárazových scénářích se silnými rotačními pohyby díky integrované technologii MIPS
Lehká konstrukce přilby s maximální rázovou pevností díky neoddělitelně spojené skořepině vnitřní vrstvy EPS a vnější polykarbonátové vrstvě
Optimální přizpůsobení obvodu a tvaru vaší hlavy díky nastavitelnému systému uvex 2-step IAS 3.0 vč. výškového nastavení
Vysoce kvalitní polstrování přilby z funkčního materiálu - vyjímatelné, pratelné a rychleschnoucí
Popruh FAS lze snadno a libovolně upravit přesně podle tvaru vlastní hlavy
Otevírání přilby jednou rukou díky anatomicky tvarovanému komfortnímu zámku uvex monomatic
Hmotnost přilby : cca 365 gr / 410 gr
Pro obvod hlavy : 56-59 cm / 59-61 cm



Značka UVEX
Typ React MIPS
Kategorie Cyklistická přilba
In-mold technologie DOUBLE IN-MOULD
Upínací systém MONOMATIC
Vnitřní výstuha 3D IAS
Odvětrání zadní části (týl) ANO
Síťka proti hmyzu ANO
Štítek ANO
Blikačka NE
Velikost 56-59cm / 59-61cm

Zatím nikdo nehodnotil. Buďte první

vyplňte hodnocení a získejte 300 do věrnostního programu. Body získáte za každý produkt, kde vyplníte klady nebo zápory. Maximálně můžete získat body za 5 hodnocení za každou objednávku.

Helma UVEX REACT MIPS

Vaše hodnocení - počet hvězdiček

Nejhorší
Nejlepší
Kategorie

Firma Vojtěch Kulhánek s.r.o. se stala jednou z prvních autorizovaných SHIMANO SERVICE CENTER v ČESKÉ REPUBLICE.

Jaké benefity Vám naše SHIMANO SERVICE CENTER přináší:

  • profesionální servis
  • vyškolení servisní technici a prodejní personál
  • technické a odborné poradenství
  • široký sortiment originálních produktů a náhradních dílů značky Shimano
  • možnost využívání nejnovějších technologií a inovací Shimano
PŘEJÍT NA PRODUKTY SHIMANO

Aktuality

13.02.2026 - JEDNA Z NEJBEZPEČNĚJŠÍCH ENDURO HELEM...

JEDNA Z NEJBEZPEČNĚJŠÍCH ENDURO HELEM...

Detail aktuality

06.02.2026 - KDO BY NECHTĚL KOUKAT PŘES RŮŽOVÉ BRÝLE?

KDO BY NECHTĚL KOUKAT PŘES RŮŽOVÉ BRÝLE?

Detail aktuality

30.01.2026 - HORSKÁ A SILNIČNÍ CYKLISTIKA

HORSKÁ A SILNIČNÍ CYKLISTIKA

Detail aktuality

23.01.2026 - O VAŠE JÍZDNÍ KOLO SE POSTARÁME!

O VAŠE JÍZDNÍ KOLO SE POSTARÁME!

Detail aktuality
Všechny aktuality

Anketa

Pohodlný nákup

U nás můžete platit online...

Visa Mastercard Diners Club American Express JCB Maestro
Youtube
Proč nakupovat u nás