Nákup jízdního kola přes internet

Při koupi jízdního kola přes internet je nezbytné přizpůsobit balení jízdního kola způsobu dodání přepravou. Proto jsme jako prodejci nuceni přizpůsobit přepravě některé komponenty, u kterých by mohlo dojít k poškození při manipulaci se zásilkou a demontovat je. Z tohoto důvodu Vám spolu se zásilkou jízdního kola posíláme také stručný návod  k dodatečné montáži těchto komponentů. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat na tel. 495220411.

Řídítka a představec

Na jízdních kolech Author/Merida/Superior se používají dva typy představců, se závitem a bez závitu (tzv.A-head set představce). Před vlastním nastavením je důležité vědět, jaký typ představce máte na svém kole.

Závitové představce se zasunují do krku vidlice a jsou upevněny pomocí dlouhého šroubu, který prochází podélně celým představcem. Matice tohoto šroubu na spodním konci představce má kónický tvar nebo tvar šikmo seříznutého kužele. V obou případech slouží k dotažení představce ve sloupku vidlice.

Poznámka:Jestliže nedojde k uvolnění představce po povolení šroubu v představci, klepněte do šroubu gumovou paličkou, nebo kladívkem přes dřevěný špalík.

Upozornění: Na představci je vyznačená maximální přípustná výška (linka) pro jeho vytažení. Nikdy nenastavujte představec nad tuto rysku! Zabráníte tím poškození představce.

Představce bez závitu (A-head setové) jsou upevněny na sloupek vidlice zvenku. U tohoto typu představce není možné nastavovat jeho výšku. Pokud budete chtít nastavit řidítka výše, budete si muset vybrat buď vyšší řídítka nebo jiný představec s jiným úhlem sklonu. Vůle hlavového složení se u tohoto typu představce vymezuje pomocí šroubu nahoře na představci. Tento šroub je spojen s krkem vidlice pomocí tzv. „hvězdičky“, která je vtlačena do krku vidlice. Nastavení vůle v hlavovém složení lze provádět, jen pokud jsou povoleny oba imbusové šrouby na představci. Po seřízení vůle v představci tyto dva imbusové šrouby dotáhněte.

Poznámka:Pokud si nejste zcela jisti se seřízením představce a hlavového složení, svěřte tuto práci do rukou kvalifikovaného odborníka (autorizovaného prodejce Author).

Jízdní kola - řídítka a představec

Pedály

Pedály jsou označeny „R“ a „L“. Pedál „L“ má levý závit a montuje se na levou kliku a pedál „R“ má pravý závit a montuje se na pravou kliku.

Při koupi kola zkontrolujte, jestli pedály jsou správně namontovány a dostatečně utaženy. Některé pedály jsou opatřeny klipsami a řemínky, které slouží k upevnění nohy při jízdě. Na některých modelech kol jsou místo tradičních pedálů použity pedály nášlapné.

Upozornění: Před koupí kola vybaveného nášlapnými pedály nechejte si odborně seřídit vypínací vůle pedálů. Každý cyklista jistě docení správně nastavené pedály při první složitější situaci.

Výška sedla

Posaďte se na kolo a postavte se na pedály s jednou nohou ve spodní poloze. Při optimální výšce sedla by měla tato noha být mírně pokrčena v koleni, v úhlu přibližně 3-5 stupňů. Vysoko nastavené sedlo způsobuje nadměrné zatížení zad a příliš natahovaných nohou, stejně jako boků. Nízko nastavené sedlo způsobuje nadměrnou námahu kolen a stehenních svalů.

Výšku sedla nastavíte pomocí rychloupínáku (matice) na konci sedlové trubky. Po správném nastavení zkontrolujte dotažení sedlovky.

Upozornění:  Na sedlovce je drážkou vyznačená maximální přípustná výška pro její vytažení. Nikdy nenastavujte sedlovku nad tuto drážku! Zabráníte tím poškození rámu jízdního kola.

Demontáž a montáž předního kola

Otevřete páku rychloupínacího šroubu a povolte matici na druhé straně (2-3 otáčky). Tímto se přední kolo uvolní z vidlice a stačí pouze nadzvednout přední kolo, někdy je nutné do kola

lehce klepnout. Při montáži dbejte, aby byla páka rychloupínacího šroubu dostatečně dotažena směrem k vidlici. Vraťte zpět bowden brzdy. Zkontrolujte roztočením kola, zda brzdové botky neškrtají o plášť.

Váš specialista na jízdní kola Vseprokolo.cz

Facebook - Všeprokolocz
Jsme autorizovaní zástupci SHIMANO SERVICE CENTER

Novinky

Omezení expedice - veletrh EUROBIKE (26.08.2017)

Vážení zákazníci, z důvodu naší pravidelné účasti na evropském cyklistickém veletrhu EUROBIKE v německém Friedrichshafenu dojde ve dnech 29.-30.8.2017 k omezení provozu naší expedice zásilek. Vaše objednávky obratem vyexpedujeme dne 31.8.2017. Velice se Vám tímto omlouváme, ale věříme, že naše účast bude prospěšná pro získání přehledu o novinkách v cyklistice. Děkujeme za pochopení. Vaše www.vseprokolo.cz


Přes 300 výdejních míst (14.06.2017)

Uloženku jistě znáte, nabízí možnost vyzvednutí na pobočce a levnější poštovné. Nyní jsme rozšířili možnost poboček


Testování kol Superior (24.04.2017)

Přijďte otestovat závodní MTB kola a elektrokola z dílny Superior


všechny novinky

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail

Novinky od Vseprokolo.cz
Vám přináší:

  • novinky v sortimentu
  • sezónní nabídky
  • akční zboží a slevy
  • upozornění na servis kola

Pohodlný nákup

U nás můžete platit online...

Visa Mastercard Diners Club International American express JCB Maestro

Anketa

Nákupní košík

Počet položek 0

Celkem 0

e-shop 495 220 411 kamenný obchod, servis 495 211 365