Hlasujte v anketě ShopRoku 2017 Hlasujte v anketě ShopRoku 2017

Úvod PORADNA Nákup jízdního kola

Nákup jízdního kola přes internet

Při koupi jízdního kola přes internet je nezbytné přizpůsobit balení jízdního kola způsobu dodání přepravou. Proto jsme jako prodejci nuceni přizpůsobit přepravě některé komponenty, u kterých by mohlo dojít k poškození při manipulaci se zásilkou a demontovat je. Z tohoto důvodu Vám spolu se zásilkou jízdního kola posíláme také stručný návod  k dodatečné montáži těchto komponentů. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat na tel. 495220411.

Řídítka a představec

Na jízdních kolech Author/Merida/Superior se používají dva typy představců, se závitem a bez závitu (tzv.A-head set představce). Před vlastním nastavením je důležité vědět, jaký typ představce máte na svém kole.

Závitové představce se zasunují do krku vidlice a jsou upevněny pomocí dlouhého šroubu, který prochází podélně celým představcem. Matice tohoto šroubu na spodním konci představce má kónický tvar nebo tvar šikmo seříznutého kužele. V obou případech slouží k dotažení představce ve sloupku vidlice.

Poznámka:Jestliže nedojde k uvolnění představce po povolení šroubu v představci, klepněte do šroubu gumovou paličkou, nebo kladívkem přes dřevěný špalík.

Upozornění: Na představci je vyznačená maximální přípustná výška (linka) pro jeho vytažení. Nikdy nenastavujte představec nad tuto rysku! Zabráníte tím poškození představce.

Představce bez závitu (A-head setové) jsou upevněny na sloupek vidlice zvenku. U tohoto typu představce není možné nastavovat jeho výšku. Pokud budete chtít nastavit řidítka výše, budete si muset vybrat buď vyšší řídítka nebo jiný představec s jiným úhlem sklonu. Vůle hlavového složení se u tohoto typu představce vymezuje pomocí šroubu nahoře na představci. Tento šroub je spojen s krkem vidlice pomocí tzv. „hvězdičky“, která je vtlačena do krku vidlice. Nastavení vůle v hlavovém složení lze provádět, jen pokud jsou povoleny oba imbusové šrouby na představci. Po seřízení vůle v představci tyto dva imbusové šrouby dotáhněte.

Poznámka:Pokud si nejste zcela jisti se seřízením představce a hlavového složení, svěřte tuto práci do rukou kvalifikovaného odborníka (autorizovaného prodejce Author).

Jízdní kola - řídítka a představec

Pedály

Pedály jsou označeny „R“ a „L“. Pedál „L“ má levý závit a montuje se na levou kliku a pedál „R“ má pravý závit a montuje se na pravou kliku.

Při koupi kola zkontrolujte, jestli pedály jsou správně namontovány a dostatečně utaženy. Některé pedály jsou opatřeny klipsami a řemínky, které slouží k upevnění nohy při jízdě. Na některých modelech kol jsou místo tradičních pedálů použity pedály nášlapné.

Upozornění: Před koupí kola vybaveného nášlapnými pedály nechejte si odborně seřídit vypínací vůle pedálů. Každý cyklista jistě docení správně nastavené pedály při první složitější situaci.

Výška sedla

Posaďte se na kolo a postavte se na pedály s jednou nohou ve spodní poloze. Při optimální výšce sedla by měla tato noha být mírně pokrčena v koleni, v úhlu přibližně 3-5 stupňů. Vysoko nastavené sedlo způsobuje nadměrné zatížení zad a příliš natahovaných nohou, stejně jako boků. Nízko nastavené sedlo způsobuje nadměrnou námahu kolen a stehenních svalů.

Výšku sedla nastavíte pomocí rychloupínáku (matice) na konci sedlové trubky. Po správném nastavení zkontrolujte dotažení sedlovky.

Upozornění:  Na sedlovce je drážkou vyznačená maximální přípustná výška pro její vytažení. Nikdy nenastavujte sedlovku nad tuto drážku! Zabráníte tím poškození rámu jízdního kola.

Demontáž a montáž předního kola

Otevřete páku rychloupínacího šroubu a povolte matici na druhé straně (2-3 otáčky). Tímto se přední kolo uvolní z vidlice a stačí pouze nadzvednout přední kolo, někdy je nutné do kola

lehce klepnout. Při montáži dbejte, aby byla páka rychloupínacího šroubu dostatečně dotažena směrem k vidlici. Vraťte zpět bowden brzdy. Zkontrolujte roztočením kola, zda brzdové botky neškrtají o plášť.

Váš specialista na jízdní kola Vseprokolo.cz

Kategorie

Aktuality

21.01.2018 - Hlasujte pro náš eshop

Hlasujte pro náš eshop

v anketě ESHOP ROKU

Detail aktuality

13.01.2018 - Ani v lednu kolo nesmí zahálet

Ani v lednu kolo nesmí zahálet

Ale jak se v zimě na kolo či jiný sport obléci? Pomůže Vám kvalitní oblečení.

Detail aktuality

01.01.2018 - Šťastný cyklistický rok 2018

Šťastný cyklistický rok 2018

Přejeme Vám šťastný cyklistický rok 2018

Detail aktuality

31.05.2017 - Přes 300 výdejních míst

Přes 300 výdejních míst

Uloženku jistě znáte, nabízí možnost vyzvednutí na pobočce a levnější poštovné. Nyní jsme rozšířili možnost poboček

Detail aktuality
Všechny aktuality

Anketa

Pohodlný nákup

U nás můžete platit online...

Visa Mastercard Diners Club American Express JCB Maestro
Facebook

Hodnocení obchodu Všeprokolo.cz na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás