Nákup jízdního kola přes internet | Poradna | VšeProKolo.cz

Úvod PORADNA Nákup jízdního kola

Nákup jízdního kola přes internet

V dnešní době již běžně nakupujeme přes internet oblečení, elektroniku, i potraviny. Není tedy důvod obávat se nákupu jízdního kola přes internet. V e-shopu VšeProKolo.cz naleznete dostatek informací i kvalitní fotografie ke každému kolu. Vaše nové kolo si tak můžete vybrat i v pohodlí domova. Jediným úskalím nákupu přes internet tak zůstává přeprava. V případě prodeje jízdních kol je nutné některé komponenty demontovat, aby se předešlo případnému poškození při manipulaci se zabalenou zásilkou. Z tohoto důvodu ke každému kolu přikládáme stručný návod, jak smontovat jízdní kolo z krabice, ve kterém Vám přijde. Navíc jsme pro Vás natočili i instruktážní video, ve kterém se můžete podívat, jak snadno kolo připravíte na první vyjížďku. V případě nejasností se na nás neváhejte obrátit na tel. 495 220 411.

Řídítka a představec

Na jízdních kolech Author/Merida/Superior se používají dva typy představců, se závitem a bez závitu (tzv.A-head set představce). Před vlastním nastavením je důležité vědět, jaký typ představce máte na svém kole. 

  1. Závitové představce se zasunují do krku vidlice a jsou upevněny pomocí dlouhého šroubu, který prochází podélně celým představcem. Matice tohoto šroubu na spodním konci představce má kónický tvar nebo tvar šikmo seříznutého kužele. V obou případech slouží k dotažení představce ve sloupku vidlice. Jestliže nedojde k uvolnění představce po povolení šroubu v představci, klepněte do šroubu gumovou paličkou, nebo kladívkem přes dřevěný špalík.

Upozornění: Na představci je vyznačená maximální přípustná výška (linka) pro jeho vytažení. Nikdy nenastavujte představec nad tuto rysku! Zabráníte tím poškození představce.

  1. Představce bez závitu (A-head setové) jsou upevněny na sloupek vidlice zvenku. U tohoto typu představce není možné nastavovat jeho výšku. Pokud budete chtít nastavit řidítka výše, budete si muset vybrat buď vyšší řídítka nebo jiný představec s jiným úhlem sklonu. Vůle hlavového složení se u tohoto typu představce vymezuje pomocí šroubu nahoře na představci. Tento šroub je spojen s krkem vidlice pomocí tzv. „hvězdičky“, která je vtlačena do krku vidlice. Nastavení vůle v hlavovém složení lze provádět, jen pokud jsou povoleny oba imbusové šrouby na představci. Po seřízení vůle v představci tyto dva imbusové šrouby dotáhněte.

Upozornění: Pokud si nejste zcela jisti se seřízením představce a hlavového složení, svěřte tuto práci do rukou kvalifikovaného odborníka (autorizovaného prodejce Author).

Jízdní kola - řídítka a představec

Pedály

Pedály jsou označeny „R“ a „L“. Pedál „L“ má levý závit a montuje se na levou kliku a pedál „R“ má pravý závit a montuje se na pravou kliku.

Při koupi kola zkontrolujte, zda jsou pedály správně namontovány a dostatečně utaženy. Některé pedály jsou opatřeny klipsami a řemínky, které slouží k upevnění nohy při jízdě. Na některých modelech kol jsou místo tradičních pedálů použity pedály nášlapné.

Upozornění: Před koupí kola vybaveného nášlapnými pedály nechejte si odborně seřídit vypínací vůle pedálů. Každý cyklista jistě docení správně nastavené pedály při první složitější situaci.

Výška sedla

Posaďte se na kolo a postavte se na pedály s jednou nohou ve spodní poloze. Při optimální výšce sedla by měla tato noha být mírně pokrčena v koleni, v úhlu přibližně 3-5 stupňů. Vysoko nastavené sedlo způsobuje nadměrné zatížení zad a příliš natahovaných nohou, stejně jako boků. Nízko nastavené sedlo způsobuje nadměrnou námahu kolen a stehenních svalů.

Výšku sedla nastavíte pomocí rychloupínáku (matice) na konci sedlové trubky. Po správném nastavení zkontrolujte dotažení sedlovky.

Upozornění:  Na sedlovce je drážkou vyznačená maximální přípustná výška pro její vytažení. Nikdy nenastavujte sedlovku nad tuto drážku! Zabráníte tím poškození rámu jízdního kola.

Demontáž a montáž předního kola

Otevřete páku rychloupínacího šroubu a povolte matici na druhé straně (2-3 otáčky). Tímto se přední kolo uvolní z vidlice a stačí pouze nadzvednout přední kolo, někdy je nutné do kola lehce klepnout. Při montáži dbejte, aby byla páka rychloupínacího šroubu dostatečně dotažena směrem k vidlici. Vraťte zpět bowden brzdy. Zkontrolujte roztočením kola, zda brzdové botky neškrtají o plášť.

Váš specialista na jízdní kola VšeProKolo.cz

29" horské kolo SUPERIOR XP 909 | dámské krosové kolo LEADER FOX Daft  | 26" městské cestovní kolo LEADER FOX Domesta

Jak vidíte, montáž kola objednaného z e-shopu je snadná záležitost, vyberte si i Vy nové kolo ze široké nabídky horských, crossových, silničníchmětských a elektrických kol, na VšeProKolo.cz.

Kategorie

Firma Vojtěch Kulhánek s.r.o. se stala jednou z prvních autorizovaných SHIMANO SERVICE CENTER v ČESKÉ REPUBLICE.

Jaké benefity Vám naše SHIMANO SERVICE CENTER přináší:

  • profesionální servis
  • vyškolení servisní technici a prodejní personál
  • technické a odborné poradenství
  • široký sortiment originálních produktů a náhradních dílů značky Shimano
  • možnost využívání nejnovějších technologií a inovací Shimano
PŘEJÍT NA PRODUKTY SHIMANO

Aktuality

02.07.2018 - VÝPRODEJ JÍZDNÍCH KOL ZNAČKY MERIDA

VÝPRODEJ JÍZDNÍCH KOL ZNAČKY MERIDA

Vyprodáváme modely 2018, vyberte si nové kolo!

Detail aktuality

27.06.2018 - SOUTĚŽ s CESTUJNAKOLE.cz

SOUTĚŽ s CESTUJNAKOLE.cz

Soutěž ve spolupráci s CESTUJNAKOLE.cz už zná své výherce!

Detail aktuality

15.06.2018 - Doprava Českou poštou od 15. června 2018

Doprava Českou poštou od 15. června 2018

Změny ve způsobu doručení a cenách dopravného prostřednictvím České pošty

Detail aktuality

23.05.2018 - Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR)

Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR)

aneb jak budeme s Vašimi osobními údaji nakládat po 25. 5. 2018

Detail aktuality
Všechny aktuality

Anketa

Pohodlný nákup

U nás můžete platit online...

Visa Mastercard Diners Club American Express JCB Maestro
Youtube

Hodnocení obchodu Všeprokolo.cz na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás