Cyklostezky v Hradci Králové a okolí | Poradna | VšeProKolo.cz

Úvod PORADNA Cyklostezky v Hradci Králové a okolí

Cyklostezky v Hradci Králové a okolí

Východočeské město Hradec Králové je vyhlášené jako nejpříjemnější místo pro cyklisty. Věděli jste, že v Hradci můžete najít přes 140 km cyklostezek a přes 640 km cyklotras? To je dostatečný důvod si pořídit kolo, co říkáte? Nejde pouze o dojíždění do práce nebo do školy, Královéhradecký kraj disponuje hustou sítí značených cyklotras s minimálním výškovým převýšením, a tedy spoustu možností k cyklo výletům, ze kterých budete nadšeni. Naplánujte si výlet s cyklistickou mapou Královéhradecka, kterou můžete mít po celou dobu s sebou v mapníku na řídítkách!

Hučák Hradec Králové

Kolem vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové které vede Labská cyklistická stezka 

Hradcem na kole

Na kole se dostanete v Hradci Králové takřka všude. Značené cyklotrasy propojují Pražské předměstí, Moravské předměstí, Malšovice, Slezské předměstí, Kukleny i Věkoše, společně s celým centrem Hradce. Tam, kde se nenachází doporučená cyklotrasa se nacházejí chráněná či integrační opatření, takže na kole se dopravíte opravdu všude. Pokud se chcete podívat za pomyslné hradby tohoto města, z centra se můžete vypravit po značených cyklotrasách doslova do všech směrů.

 Cyklotrasa Labská stezka

Cyklistická stezka, která je součástí cyklotrasy č. 2 – Labská stezka 

Cyklotrasa Hradec Králové – Chlumec nad Cidlinou

První se nabízí výlet do nedalekého města Chlumec nad Cidlinou, kde lze navštívit mnoho zajímavých pamětihodností, mezi které patří např. kostel Nejsvětější Trojice, zámek Karlova Koruna, starý vodní hrad apod. Můžete se také zastavit u pomníku jednoho z nejznámějších rodáků Chlumce Václava Klimenta Klicpery. Trasa z Hradce Králové je dlouhá přibližně 34 km a nenachází se zde žádné výrazné stoupání ani klesání, a tak je vhodná pro všechny cyklisty. 

Cyklotrasa Hradec Králové – Nový Bydžov

Procvičit své stehenní svalstvo můžete i do nedalekého Nového Bydžova. I toto město nabízí krásné památky, dokonce celé centrum je městskou památkovou zónou. V centru se tyčí překrásná novogotická radnice. Dále se můžete zastavit na židovském hřbitově či u sochy svatého Jana Nepomuckého. Z Hradce Králové je to přibližně 32 km. Zde je terén o trochu náročnější, především kvůli stoupavému úseku Babice – Měník. I přes to je trasa výškově vyrovnaná se 144 m stoupání a 156 m klesání. Tato trasa nabízí propojení s předchozím výletem do Chlumce nad Cidlinou. Tím nám vznikne celodenní okružní výlet Hradec Králové – Nový Bydžov – Chlumec nad Cidlinou – Hradec Králové o celkové délce okolo 80 km, kde výškový profil stoupání se rovná klesání s hodnotou 336 m.  

Výlet po hradeckých lesích

Pokud si však raději odpočinete od rušného prostředí měst a silnic, vydejte se do hradeckých lesů. Tato trasa sice začíná na asfaltu na tzv. Hradečnici v Malšovicích, vede však malebnou zelení, a zanedlouho se ocitnete v čistě přírodním terénu, kde nejvíce užijete trekingové, místy i horské, kolo. Nejpříjemnější a fyzicky nejméně náročnou vyjížďku Vám ale zaručí moderní elektrokolo. V hradeckých lesích je množství značených tras pro cyklisty i pěší turisty, největším kouzlem tohoto místa jsou ale neznačené lesní cestičky, kterými můžete „bloudit“ celé hodiny a vždy objevíte nová zákoutí, mýtiny, rybníky nebo výběhy s divokou zvěří.

 Síť cyklotras v lesích u Hradce Králové

Síť značených cyklistických a turistických tras v lesích u Hradce Králové 

Cyklotrasa Hradec Králové – Dvůr králové a hospitál Kuks

Pokud se Vám zalíbil okružní výlet z předchozího odstavce, zcela jistě si oblíbíte i jízdu do Dvora Králové společně se zastávkou na hospitálu Kuks. Ve Dvoře Králové se můžete zastavit v ZOO, kde se nachází unikátní africké safari či v centru města a dát si oběd nebo zmrzlinu na náměstí T. G. Masaryka. Po obědě můžete navštívit Kuks, unikátní barokní komplex bývalých lázní, hospitálu s kostelem Nejsvětější Trojice a původní lékárnou, který byl založen koncem 17. století Františkem Antonínem Šporkem. Celý okruh zabere přibližně 5 hodin a na tachometru přibude asi 80 km. Pokud si chcete užít jen přírodu, můžete vynechat Dvůr Králové, čímž si ušetříte zhruba 20 km. Tento výlet je opravdu překrásný, a to především pro jeho pamětihodnosti, ale také pro samotnou trasu, která kopíruje řeku Labe.

 Hospital Kuks

Národní památka hospitál Kuks s monumentálním kostelem Nejsvětější Trojice, cyklem nástěnných maleb Tance smrti, alegoriemi Ctností a Neřestí a jednou z nejstarších lékáren – U Granátového jablka

 

Labská cyklistická stezka

Právě řeka Labe dává jméno známé Labské stezce, která vede od pomyslného pramene Labe v Krkonoších přes Hradec Králové a Pardubice až do Německa, kde se řeka vlévá do Severního moře. Celá Labská stezka má dohromady 1260 km a opravdu stojí za to si ji alespoň jednou v životě projet celou. V cykloprůvodci Labskou stezkou můžete najít všechny detaily o české i německé části stezky. Jsou zde informace o místních zajímavostech, ale i také informace o ubytování či pohostinství. Uvidíte mnoho zajímavých míst, krásnou přírodu a lidi, kteří mají stejný koníček jako Vy.

1260 km dlouhá trasa Labské stezky

1260 km dlouhá trasa Labské stezky

 

Trasa Hradec Králové – Pardubice

Pokud byste se vydali na jih od Hradce Králové směrem do Pardubic, za perníkem a dostihy, mohli byste být poněkud zklamaní. Zde zatím cyklotrasa vede po poměrně rušné silnici, a tak si tento výlet neužijete úplně v klidu. Dobrá zpráva však je, že i tento úsek bude nahrazen nově vystavěnou cyklostezkou, která povede okolo Kunětické hory. Aktuální stav výstavby cyklostezky můžete průběžně sledovat na facebookovém profilu Cyklostezka Hradubická labská. Nyní se čeká na rozhodnutí o poskytnutí dotace a ihned poté se plánuje zahájení výstavby.

 

Až už se vydáte jakoukoliv trasou, užijte si jízdu na Vašem kole v pohodlí a pohodě! A nezapomeňte, obchod s jízdními koly a cyklistickými doplňky, stejně jako odborný servis, jsou Vám k dispozici v centru Hradce Králové.

Kategorie

Firma Vojtěch Kulhánek s.r.o. se stala jednou z prvních autorizovaných SHIMANO SERVICE CENTER v ČESKÉ REPUBLICE.

Jaké benefity Vám naše SHIMANO SERVICE CENTER přináší:

  • profesionální servis
  • vyškolení servisní technici a prodejní personál
  • technické a odborné poradenství
  • široký sortiment originálních produktů a náhradních dílů značky Shimano
  • možnost využívání nejnovějších technologií a inovací Shimano
PŘEJÍT NA PRODUKTY SHIMANO

Aktuality

14.05.2018 - Jak probíhalo testování MTB a elektrokol Superior 2018

Jak probíhalo testování MTB a elektrokol Superior 2018

Podívejte se na fotografie z vydařené akce testování kol!

Detail aktuality

19.03.2018 - Superior XP 929 a XP 979 2018

Superior XP 929 a XP 979 2018

Jaké jsou novinkové modely 2018 horských karbonových kol Superior XP 929 a XP 979?

Detail aktuality

21.01.2018 - Hlasujte pro náš eshop

Hlasujte pro náš eshop

v anketě ESHOP ROKU

Detail aktuality

13.01.2018 - Ani v lednu kolo nesmí zahálet

Ani v lednu kolo nesmí zahálet

Ale jak se v zimě na kolo či jiný sport obléci? Pomůže Vám kvalitní oblečení.

Detail aktuality
Všechny aktuality

Anketa

Pohodlný nákup

U nás můžete platit online...

Visa Mastercard Diners Club American Express JCB Maestro
Youtube

Hodnocení obchodu Všeprokolo.cz na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás